Pre plačky nad smrťou Západu

Autor: Maroš Mader | 17.3.2012 o 0:07 | (upravené 17.3.2012 o 0:28) Karma článku: 5,09 | Prečítané:  969x

Nechce sa mi pridávať ďalší článok komentujúci súčasné dianie. Výsledok asi nikoho neprekvapil, zmeny chcú čas a je zbytočné vyplakávať vopred. Myslím, že SMER vlastne nie je natoľko zhubná strana ako takzvané „moderné“ ľavicové strany. Tie, ktoré by sa najradšej ospravedlnili aj šimpanzom za dlhoročný útlak, ktorými ich ľudstvo trýznilo a zaviedli pre nich poriadnu antidiskriminačnú politiku, aby sa konečne začlenili do spoločnosti. Je to naozaj semenisko iracionálneho besnenia a nečudujem sa konzervatívne zmýšľajúcim, že majú nočné mory z myšlienok, ktoré pozvoľna ovládajú Európu. Ale mňa skôr zaujíma, prečo tie ich skvelé, kresťanské hodnoty dostali na frak?

 

Irónia je v tom, že tohto džina z fľaše vypustilo práve kresťanstvo. Veď konzervatívnemu Rimanovi museli z kresťanstva vstávať vlasy dupkom. Keď sa z toho osekajú všetky blúznenia, tak tie nosné myšlienky sú zhruba takéto: nezáleží na tebe a tvojom rode, na tvojich predkoch a sebeckých túžbach, pretože pred Bohom sú si všetci rovní. Otrok je rovnako dobrý ako ty, lebo je to tiež Božie dieťa. Nejde ani tak o to, aby si prežilo tvoje potomstvo, ale ide o to, aby prežila „viera“. Je to skôr téma na dizertáciu, ale stručne povedané: gény sú odteraz oficiálne menej dôležité ako mémy. Nech je to idea, ktorá rozkvitá. Preto George Orwell začína svoje prednášky o sadizme a blahodarnosti totalitnej civilizácie v tretej časti románu 1984 s inkvizíciou. Skutočným tyranom v Oceánií sú mémy (Ideopolícia lapá  nositeľov zlých myšlienok). Čo robí civilizáciu civilizáciou, je viera v sväté idey – „ľudia sú si rovní“, „právo stojí nad všetkými“, „každý by mal pracovať“ atď. Prirodzené impulzy idú bokom, keď sa dostanú do stretu s posvätnou ideou, inak prídu škripce a väzenia, cenzúra, orgány činné v trestnom konaní a tak podobne. Stavať sa proti posvätným teľatám už len v myšlienkach je „hriech“. Ale posvätné idey sa aj tak nedarí ubrániť. V živote nie sú úplne realizované a to si každý časom všimne. To je ten háčik, že ukrátiť si svoje pôžitky pre dobro civilizácie nerobí pre jednotlivca žiadnu dobrotu – ale keď mu sľúbime život večný, tak je všetko fajn. Polyteistické spoločnosti mali väčší súlad medzi telom a duchom, prirodzeným a spoločenským.

Kresťanstvo ale vypustilo do sveta ešte dve veci: túžbu po poznaní a protestantskú morálku pracantov. Navyše z veľkej časti utiekli z Európy do USA, mimo dosah kardinálov a kniežat, aby sa tam vyvinuli a potom sa vrátili „domov“, takže ďalšiemu kolu rozvratu sa nedalo predísť. Rozvrat je svojím spôsobom pernamentným stavom v ríši myšlienok i spoločnosti. Vedie dokonca aj k istému vývoju, hoci jadro zostáva rovnaké. Alebo nie? Skutočný rozdiel nastal až s rozvojom techniky, ktorá naozaj obrátila ľudský život na hlavu. Milovaná technika, „pokrok“ spolu s nesmiernym rozvojom ľudského poznania, ktoré je jeho predpokladom a zároveň sa vďaka technike stále rozširuje. Prečo je dnes možné rozvracať „patriarchálne“ usporiadanie spoločnosti? Nuž preto, lebo už nepotrebujeme armády brániace hranice proti nájazdom barbarov a ženy nemusia investovať svoj život na ich produkciu. Civilizácia ich navyše chce inde. Aj cudzinci sú nám dobrí (o gény nejde), ale dovtedy, kým spievajú našu pesničku(o mémy ide). Akonáhle ju spievať nechcú, sú to nepriatelia civilizácie. Napríklad na Rómoch nie sú zlé ich gény, ich pôvod či farba kože, ale proste to, že nechcú byť užitočnými služobníkmi civilizácie. Dajte si do Googlu „Rómov treba“.

Prečo teda naša milovaná Západná civilizácia kolabuje? Nie je to jasné? Veď predsa obrátila naruby samotnú podstatu evolúcie, ako bežala pred jej vznikom. Prirodzený rozvoj človeka nie je naším cieľom. Eugenika je arcikacírstvo, lebo v konečnom dôsledku vedie do koncentrákov. Evolúcia, ak to tak môžeme nazvať, smeruje do technickej oblasti. Posvätná technika! Raz možno príde deň, keď stvoríme umelú inteligenciu alebo budeme schopní sami „postaviť“ človeka, od prvej bunky po poslednú. Bude krásny, silný, múdry, bude žiť 500 rokov – ale možno si to v 250-tke hodí od nudy. Život je boj, a keď z neho ten boj zoberiete, ostane nuda.

Ale než nás všemocná technika spasí, musíme kolabovať ako Hitlerovské Nemecko bez svojich Wunderwaffe. Dnešný život nie je prirodzený. Ľudia nerobia to, na čo ich príroda pripravila, spoločnosť nevedie ľudí k prirodzenému životu. Chýbajú im prirodzené impulzy (aj zlé). Proste panstvo mémov nad génmi plus pretechnizovaná civilizácia sa rovná degenerácia, nech si vraví kto chce, čo chce. Ono prirodzený sexuálny výber napriek všetkému prebieha (vždy prebiehal), ale výmysly ako antikoncepcia robia zo sexu skôr zábavku. Preto mnohí cítia, že život je akýsi umelý a nezmyselný a pachtenie za kariérou a takýmito vecami je proste len ilúzia. A preto to nie sme my, koho treba zachraňovať pred smrťou civilizácie. Skôr tie hordy moslimov nerozmýšľajú nad tým, že ani ich spôsob života a myslenia nie je zlučiteľný s rovnostárskou technologickou civilizáciou. Je to Islam, ktorý v Európe dostane smrtiacu injekciu nihilizmu, stačí si počkať. Keby vyhádzali z okien počítače a spálili knižnice, tak by sa to nestalo – ale oni to neurobia. Tohto bôžika nezničia a sami mu budú prinášať hojné obete.

A čo to znamená pre nás? Slovensko je akýsi domov dôchodcov dávno mŕtvych ideí. U nás sa snáď ešte „verí“ v panslavizmus(asi kacírstvo diktované génmi), katolicizmus, komunizmus... všetko možné, hoci často sú to už len bezobsažné formy. Dnes sa rútime do náruče amerikanizmu; ako vraví náš najlepší mlžič, potrebujeme „dobiehať najlepších“. Áno, rozhodne sa treba vrhať do náručia dekadencie. A naši pravicoví konzervatívci vravia A, B... ale už nie C, D, E až po X. Nemám rád ľudí, ktorí sa hrajú na hlbokomyseľných, ale odmietajú doviesť svoje myšlienky do konca. Ak nechcete feminizmus a hordy cudzincov, nechcite ani stroje – všetci šup na polia a platiť desiatky zemepánovi v hrade. Keď nechceme spoločnosť úplne statickú, musíme sa zmieriť s faktom, že vývoj sa nedá zastaviť a myšlienky nakoniec dozrejú ku svojím (často nečakaným) plodom. Je to kresťanstvo, ktoré je prazdrojom myšlienok, ktoré sú pre konzervatívcov tak protivné. Nezaseknete to v bode, keď by ste mali plody technologickej civilizácie bez dekadencie. Ono skôr by bolo treba doviesť tieto myšlienky do konca – a potom by skončili ako Unabomber, a posielali by listové bomby predstaviteľom priemyslu a vedy a ich životným poslaním by sa stala deštrukcia industriálnej civilizácie. Určite je lepšie a bezpečnejšie opakovať si (podobne ako byrokrati v Bruseli) nejaké mantry a „veriť“.

Na záver ešte dodám, že konzervatívci aspoň vidia dekadenciu ako dekadenciu, čo mnohí z politicky korektných vidieť nechcú. Aj to je niečo.

(Je to dlhý text a plný zovšeobecnení a zostručnení, inak by to skončilo ako ten 1900 stranový list na rozlúčku od jedného nihilistu, ktorý sa rozhodol doviesť svoje myšlienky do konca. Nikomu nič z toho nevnucujem, ale ak to aspoň jedného človeka zaujme alebo privedie k zaujímavým úvahám, tak to splnilo účel.)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fašisti oklamali konzervatívcov, o potraty im nejde

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

EKONOMIKA

Rakúska pošta potrebuje ľudí, hľadá ich aj na Slovensku

Priemerný plat zamestnanca Slovenskej pošty je 727 eur.


Už ste čítali?