Prečo tentokrát pôjdem

Autor: Maroš Mader | 30.1.2012 o 23:09 | (upravené 30.1.2012 o 23:15) Karma článku: 12,21 | Prečítané:  783x

Minulý týždeň som sa dlhšie pohrával s myšlienkou, či ísť na protigorilí protest alebo nie, ale nakoniec zvíťazila ľahostajnosť či lenivosť a išiel som radšej so sestrou kočíkovať jej ratolesť. Spätne toto rozhodnutie tak trochu ľutujem a to hlavne po tom, čo som sa o spomínanom proteste bavil s kamošom, ktorý tam bol. Preto som rád, že je tu ešte druhá šanca a tentokrát túto dobrú vec podporiť pôjdem.

 

Povedzme si na rovinu, že neovplývam nejakým naivným idealizmom. Aj bez tejto kauzy (ktorá sa vytiahla príhodne pred voľbami) mi bolo jasné, že kradnú všetci a lup sa pekne delí, politici sú nastrčené bábky korporácií a tak ďalej. Jedinou zmenou je to, že teraz máme aj nejaké mená a čísla. Myslím, že každý rozumný človek aj bez gorily vie, aká zmes rodinkárstva a korupčníctva ovláda našu spoločnosť na všetkých úrovniach. Čo môže takýto protest zmeniť? Slováci protestovať príliš nezvyknú, azda aj kvôli vedomiu, že nakoniec sa nič nezmení. Ako povedal klasik, pre obyčajného človeka je každá zmena len zmenou k horšiemu. Aj keby ste zajtra spravili pána Chmelára vládcom celého Slovenska, nezmohol by so svojou občianskou ústavou a podobnými vecami priveľa, keďže staré štruktúry stoja pevne a sú pripravené vzdorovať priamo i skryto. Ak je prehnitý aj systém, aj jeho jednotlivé kolieska, tak zmena jednoducho nenastane – aj po Nežnej revolúcií sa zmenili heslá a naši Veľkí Bratia, ale všetko ostalo po starom...

Lenže…! Ak sa nikto neozve, môže v spoločnosti existovať domnienka, že každý je s daným stavom dokonale uzrozumený a naši cnostní vládcovia si môžu robiť, čo len chcú. Preto je len dobre, že časť spoločnosti je ochotná prejaviť svoj nesúhlas otvorene. Je vlastne nejaký iný spôsob?

Vezmite si, aká dnes nastala situácia: 1. Väčšina strán je pevne spätá s týmto korupčníckym systémom a nemajú záujem niečo riešiť. 2. Médiá sú zaplatené stranami či skupinami a neponúkajú objektívne fakty, a keď treba vyložene zavádzajú. 3. V USA aj Európe sa práve pripravuje či prijíma legislatíva, ktorá umožní udrieť aj na poslednú baštu slobodnej výmeny informácií, ktorou je internet. 4. Riadne zvolený generálny prokurátor nie je ani po pol roku vymenovaný, pretože sa pánovi prezidentovi jeho osoba nezdá dôveryhodná. Inými slovami všetko sa zametá pod koberec, na zákony sa zúrivo odvolávame len vtedy, keď nám to vyhovuje a inokedy bez váhania šliapeme po Ústave i všetkých demokratických princípoch. Preto je len správne, že sa konečne protestuje. Keď bude generálnym prokurátorom človek, ktorý bude neškodný a lojálny, internet bude cenzurovaný a médiá zaplatené, tak sa k pravde nedostanete ani na kilometer. Protest vyvoláva tlak, aby sa niečo spravilo (či neprijalo). Ak sú vonku mená a čísla, majú naše orgány predsa ZÁKONNÚ POVINNOSŤ konať. Nech teda konajú!

 

Pre mňa osobne však bola poslednou kvapkou mediálna masáž spojená s protestom. Zjavné klamstvá a snaha celú vec bagatelizovať a pošpiniť (hlavne keď som mal informácie z prvej ruky) vo mne vyvolávajú nesmiernu chuť zapojiť sa. Mám tak trochu slabosť pre onen tragický idealizmus odsúdený na istú porážku v boji so silami korupcie a prízemnosti. Príďte aj vy: ak tam bude viac než desaťtisíc ľudí, vec hneď získa väčšiu váhu. A aj keď sa nič nezmení, budete môcť povedať, že vy ste tam boli.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fašisti oklamali konzervatívcov, o potraty im nejde

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

EKONOMIKA

Rakúska pošta potrebuje ľudí, hľadá ich aj na Slovensku

Priemerný plat zamestnanca Slovenskej pošty je 727 eur.


Už ste čítali?