reklama

Prečo tentokrát pôjdem

Minulý týždeň som sa dlhšie pohrával s myšlienkou, či ísť na protigorilí protest alebo nie, ale nakoniec zvíťazila ľahostajnosť či lenivosť a išiel som radšej so sestrou kočíkovať jej ratolesť. Spätne toto rozhodnutie tak trochu ľutujem a to hlavne po tom, čo som sa o spomínanom proteste bavil s kamošom, ktorý tam bol. Preto som rád, že je tu ešte druhá šanca a tentokrát túto dobrú vec podporiť pôjdem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Povedzme si na rovinu, že neovplývam nejakým naivným idealizmom. Aj bez tejto kauzy (ktorá sa vytiahla príhodne pred voľbami) mi bolo jasné, že kradnú všetci a lup sa pekne delí, politici sú nastrčené bábky korporácií a tak ďalej. Jedinou zmenou je to, že teraz máme aj nejaké mená a čísla. Myslím, že každý rozumný človek aj bez gorily vie, aká zmes rodinkárstva a korupčníctva ovláda našu spoločnosť na všetkých úrovniach. Čo môže takýto protest zmeniť? Slováci protestovať príliš nezvyknú, azda aj kvôli vedomiu, že nakoniec sa nič nezmení. Ako povedal klasik, pre obyčajného človeka je každá zmena len zmenou k horšiemu. Aj keby ste zajtra spravili pána Chmelára vládcom celého Slovenska, nezmohol by so svojou občianskou ústavou a podobnými vecami priveľa, keďže staré štruktúry stoja pevne a sú pripravené vzdorovať priamo i skryto. Ak je prehnitý aj systém, aj jeho jednotlivé kolieska, tak zmena jednoducho nenastane – aj po Nežnej revolúcií sa zmenili heslá a naši Veľkí Bratia, ale všetko ostalo po starom...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže…! Ak sa nikto neozve, môže v spoločnosti existovať domnienka, že každý je s daným stavom dokonale uzrozumený a naši cnostní vládcovia si môžu robiť, čo len chcú. Preto je len dobre, že časť spoločnosti je ochotná prejaviť svoj nesúhlas otvorene. Je vlastne nejaký iný spôsob?

Vezmite si, aká dnes nastala situácia: 1. Väčšina strán je pevne spätá s týmto korupčníckym systémom a nemajú záujem niečo riešiť. 2. Médiá sú zaplatené stranami či skupinami a neponúkajú objektívne fakty, a keď treba vyložene zavádzajú. 3. V USA aj Európe sa práve pripravuje či prijíma legislatíva, ktorá umožní udrieť aj na poslednú baštu slobodnej výmeny informácií, ktorou je internet. 4. Riadne zvolený generálny prokurátor nie je ani po pol roku vymenovaný, pretože sa pánovi prezidentovi jeho osoba nezdá dôveryhodná. Inými slovami všetko sa zametá pod koberec, na zákony sa zúrivo odvolávame len vtedy, keď nám to vyhovuje a inokedy bez váhania šliapeme po Ústave i všetkých demokratických princípoch. Preto je len správne, že sa konečne protestuje. Keď bude generálnym prokurátorom človek, ktorý bude neškodný a lojálny, internet bude cenzurovaný a médiá zaplatené, tak sa k pravde nedostanete ani na kilometer. Protest vyvoláva tlak, aby sa niečo spravilo (či neprijalo). Ak sú vonku mená a čísla, majú naše orgány predsa ZÁKONNÚ POVINNOSŤ konať. Nech teda konajú!

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre mňa osobne však bola poslednou kvapkou mediálna masáž spojená s protestom. Zjavné klamstvá a snaha celú vec bagatelizovať a pošpiniť (hlavne keď som mal informácie z prvej ruky) vo mne vyvolávajú nesmiernu chuť zapojiť sa. Mám tak trochu slabosť pre onen tragický idealizmus odsúdený na istú porážku v boji so silami korupcie a prízemnosti. Príďte aj vy: ak tam bude viac než desaťtisíc ľudí, vec hneď získa väčšiu váhu. A aj keď sa nič nezmení, budete môcť povedať, že vy ste tam boli.

Maroš Mader

Maroš Mader

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Autor je študentom piateho ročníka na Právnickej fakulte UK. Človek bez veľkých ilúzií, ktorý veci a ľudí berie takých, akí sú. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu